Terapia Par

 

Poradnictwo dla par i małżeństw oraz terapia związku jest formą pomocy psychologicznej skierowanej do osób próbujących poprawić swoje wzajemne relacje. Jest także sposobem umożliwiającym partnerom znalezienie porozumienia i uniknięcia rozstania, rozwodu czy separacji. Jest to również forma szukania porozumienia i odbudowy zaufania po zdradzie.
Celem ogólnym terapii małżeństw jest polepszenie jakości relacji między partnerami i ponowne odnalezienie siebie nawzajem w związku. Terapia przeznaczona jest dla par i małżeństw będących w sytuacji kryzysowej, trwających w konflikcie, mających problem z komunikacją.
Terapia to cykl spotkań, w których uczestniczą obydwoje partnerzy czy małżonkowie. Terapeuta pomaga parze zlokalizować źródło trudności i rozwiązać je poprzez zmianę wzajemnych postaw, sposobów komunikowania się, ukazanie wzajemnie dysfunkcjonalnych sposobów zachowania się, prowadzących często do konfliktów i impasu w związku.

Spotkania terapeutyczne dla par i małżeństw to praca obu osób nad odbudowaniem lub zbudowaniem od nowa dobrej, bezpiecznej, zdrowej i satysfakcjonującej relacji między sobą. Główny nacisk  kładziony jest na odkrycie co było przyczyną kryzysu oraz wyposażenie partnerów w konkretne narzędzia służące im do rozwiązania zarówno tych dawnych, jak i bieżących problemów. Celem zajęć jest zmiana dotycząca jakości związku pomiędzy dwojgiem ludzi którzy podjęli decyzję bycia ze sobą .

W każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się trudne chwile, nieporozumienia, ostre konflikty i osłabienie uczuć. Wiele par trwa latami w  toksycznym związku.

Jednak mimo to wiele par nie tylko nie chce się ze sobą rozstawać, ale pracuje nad związkiem i wychodzi z napotkanej trudności bardziej wzmocniona, silniej pogłębiając łączącą ich więź. Kontakt ze specjalistą daje przestrzeń do przyjrzenia się własnym relacjom i znalezienia zasobów do pokonania trudności.

 

Zapraszamy do kontaktu. Psycholog tel:508646465